F14/15 kommer från säsongen att bilda ett lag och spela i Knatteligan.
Det är föräldrar som är tränare, precis som i våra andra lag. Vill du hjälpa till tar du kontakt med föreningen på skwigor.kontakt@gmail.com
Vi söker efter fler föräldrar som vill träna åldersgruppen F14/15 samt även lagledare och andra föräldrar som vill stötta på olika sätt.
Träning är två dagar i veckan under perioden maj-september med uppehåll för sommarlov. Vid planeringen av träningarna utgår vi ifrån Fotbollens spela, lek och lär som kommer från Svenska Fotbollförbundet.
I år kommer träningarna att vara på tisdagar och torsdagar Kl 17:30-18:30 med start den 3 maj.
Kostnaden är 300 kr för medlemsavgiften och 950kr spelaravgift, totalt 1250kr. Fakturering sker i slutet på maj för att alla som vill ska få chansen att pröva på först.
Du anmäler enkelt ditt barn under fliken "Bli medlem". Föreningen placerar barnen i rätt grupp.
Som förälder behöver du ladda ner SportAdmin föräldraapp där du meddelar om ditt barn kommer till träningarna dvs närvaro/frånvaro samt håller koll på mail från laget.